Dlaczego do podróżowania niezbędne są wygodne buty?

[REKLAMA]

W dobie niezwykle atrakcyjnych cen podróży lotniczych, nadzwyczaj rozbudowanej sieci połączeń autokarowych, kolejowych na całym kontynencie, zwiedzanie świata jest na wyciągnięcie ręki! Sprawdź, co powinno znaleźć się w niezbędniku każdego podróżnika.

Sezon na podróże trwa cały rok! Jest sroga zima, a ty marzysz o choć kilku dniach spędzonych na piaszczystej plaży, w otoczeniu szumiącego morza? Nic prostszego, zaledwie kilka godzin lotu dzieli cię od spełnienia Twojej zachcianki. A być może w Twojej głowie klaruje się pomysł zwiedzania największych stolic Europy w każdy jesienny weekend? Obojętne, czy wybierzesz połączenia lotnicze, autokarowe, samochodowe czy autostopowe, Twój plan może ziścić się szybciej niż myślisz.

O ile zdarza się, że „szewc bez butów chodzi” tak każdy podróżnik (także ten początkujący!) powinien chodzić w odpowiednich butach. Odpowiednie buty na podróż, czyli jakie? Z pewnością wybór obuwia będzie miał niebagatelne znaczenia dla komfortu Twojej podróży. Pamiętaj, że wybierając się „w drogę” warto wybrać takie buty, które będą stabilne, wygodne, lekkie. Unikaj sandałków, butów na obcasach, klapek czy innych, w których Twoja stopa szybko się zmęczy. Właściwe buty będą jedynie podporą w momencie konieczności przebycia dłuższego dystansu, np. poruszając się po największych lotniskach, spacerując i zwiedzając miasta, musząc przebyć jakąkolwiek drogę z punktu A do punktu B. Lekkie buty trekkingowe, które mają usztywniony czubek sprawią, że Twoja stopa nawet po wielogodzinnej aktywności będzie wypoczęta i zdrowa. Wszak nogi to najsprawniejszy środek przemieszczania się dla każdego podróżnika. Wybierając się w dłuższą lub krótszą drogę nie zabieramy ze sobą całej szafy ubrań, niepotrzebnych rzeczy, raczej ograniczamy się do niezbędnego minimum. Wybór wygodnego , pełnego obuwia trekkingowego na czas podróży sprawi, ze do swojej walizki lub plecaka będziesz mógł włożyć dodatkową parę lżejszych butów, np. sandałów, zaoszczędzisz miejsce, wagę bagażu.

Prócz odpowiednich butów warto zadbać o odzienie wierzchnie. Nawet podróżując latem należy zabrać ze sobą lekką kurtkę przeciwdeszczową, która ochroni nas np. przed nagłą ulewą podczas górskiej wędrówki. Osoby podróżujące samolotem docenia niewielką gabarytowo kurtkę podczas lotu i pobytu na lotnisku, w tych miejscach klimatyzacja działa bez zarzutu, dlatego warto mieć ochronę przed przemarznięciem.

Wyjeżdżając, choć na kilka dni, nie zapomnij zabrać ze sobą wszelkich leków, które przyjmujesz na co dzień. Jeśli nie przyjmujesz na stałe żadnych i tak skompletuj swoją małą apteczkę, zabierz: leki przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, leki na ból głowy, kilka plasterków, bandaż, nie zapomnij o kremie z filtrem UV, nawet wtedy, kiedy wyjeżdżasz zimą, w miejsce pozornie mało nasłonecznione!

Decathlon, najlepszy wybór butów trekkingowych:
https://www.decathlon.pl/C-1064266-buty-trekkingowe

1 thoughts on “Dlaczego do podróżowania niezbędne są wygodne buty?

  1. Marcel 4 lutego 2020 at 17:58

    Planuje własnie zakup butów trekingowych, świetny artykuł!

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa