Latarki czołowe 2020 – na co zwrócić uwagę?

[REKLAMA]

Podczas wszelkich wypraw dla bezproblemowej orientacji w terenie niezbędne jest właściwe oświetlenie. Pomogą między innymi wszelkie latarki. Wśród ciekawych produktów tego segmentu są latarki czołowe. Jak wybrać optymalną latarkę w góry, do biegania, a nawet na ryby?

Latarka czołowa w góry?

Latarka czołowa sprawdzi się przede wszystkim podczas górskich wędrówek. Ten rodzaj oświetlenia nie zajmuje rąk, a jednocześnie zapewnia mocny strumień świetlny, który rozjaśni drogę i ułatwi orientację w terenie. Jeżeli to latarka do wypraw górskich ważne, aby zapewniała długi czas pracy na baterii. Ponadto liczy się zasięg strumienia światła, który powinien być jak najdłuższy.

Istotną kwestią jest również wodoodporność latarki czołowej. Dlatego należy postawić na sprzęt od czołowych producentów, na przykład z oferty https://mactronic.pl/pl/69-latarki-czolowe. To szeroki wybór latarek od producentów, którzy specjalizują się w tego typu akcesoriach. Każdy miłośnik górskich wypraw powinien znaleźć tam latarkę wygodną w użytkowaniu i odpowiednich parametrach technicznych.

Czołówka do biegania

Po latarki czołowe sięgają również miłośnicy aktywnego trybu życia, między innymi amatorsko lub zawodowo zajmujący się bieganiem. Nie ma się czemu dziwić. Trzeba pamiętać, że biegacz pokonuje różne odcinki, oczywiście o ile nie porusza się po bieżni. Dlatego biega po leśnych ścieżkach, wzdłuż ulic, po parkach i innych słabo oświetlonych miejscach. Dzięki latarce czołowej nie tylko zapewni sobie lepszą widoczność. Ponadto będzie również lepiej widziany przez innych uczestników ruchu.

Czołówka do biegania musi być wodoszczelna i lekka. Poza tym powinna dobrze trzymać się na swoim miejscu i być komfortowa. Ważny jest odpowiedni system mocowania i regulacji, który można dopasować do obwodu głowy użytkownika. Oczywiście latarka musi zapewniać właściwą widoczność, a więc mieć dość wysoką moc i szerokość strumienia świetlnego. Do biegania raczej nie sprawdzą się latarki czołowe o wąskim strumieniu światła.

Jaka latarka na ryby?

Czy latarka czołowa sprawdzi się w przypadku wędkarzy? Jak najbardziej! To dobry wybór dla wędkarzy, którzy wędkować zaczynają przed świtem lub pielęgnują swoje hobby po zmroku, a nawet w nocy. Wówczas czołówka będzie odpowiednia. Nie tylko ułatwi dotarcie na miejsce, ale również pomoże przy oglądaniu złowionych ryb. Dobra latarka na ryby jest wodoszczelna i solidnie trzyma się swojego miejsca. Ponadto powinna dawać się szybko włączać i wyłączać. Oczywiście ważny jest jej akumulator.

Ile lumenów powinna mieć latarka czołowa?

Przy wyborze latarki czołowej ważny jest zasięg świetlny i moc podana w lumenach. Przy tym parametrze kluczowe jest jej wykorzystanie. Jeżeli to latarka na biwak, wystarczy prosta czołówka z krótkim, ale szerokim strumieniem światła. Jej moc może mieć poniżej 100 lumenów. Dla użytku w górach warto postawić na latarkę z węższym, ale dłuższym strumieniem światła. Wówczas musi to być produkt o większej mocy przynajmniej kilkuset lumenów.

Widać więc wyraźnie, że latarki czołowe mają bardzo szerokie wykorzystanie. Służą sportowcom, wędkarzom i turystom, zapewniając dobre oświetlenie terenu i maksymalny komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa