Captain Fawcett – marka kosmetyków do brody z ciekawą historią

[REKLAMA]

Pewnego razu kapitan Peabody Fawcett wyruszył w rejs i wraz z załogą zaginął w tajemniczych okolicznościach. Pozostawił po sobie dziedzictwo, które odnaleziono sto lat później. Okazały się nim receptury na wyrabianie kosmetyków do włosów i brody. Drodzy Brodacze, poznajcie historię marki Captain Fawcett.

Kapitan

Kapitan Królewskiej Marynarki Wojennej o imieniu Peabody Fawcett zasłynął zarówno w historii powszechnej, jak i w historii brodaczy. Był dzielnym badaczem, który miał wiele zajęć na dworze króla Anglii, Edwarda. W 1905 roku zebrał liczną załogę i wyruszył na wielką, morską wyprawę. Statek płynął ku źródłu rzeki Ubangi, głównego dopływu rzeki Kongo w Afryce. Nie wiadomo czy dopłynął, bo zdarzyła się rzecz niesłychana. Po kapitanie i jego ekspedycji zaginął wszelki ślad. Wojaże zakończyły się więc fatalnie, ale jak się okazało to jeszcze nie koniec. Niemal sto lat później, w roku 1997, na jednej aukcji pojawił się spróchniały kufer. Gdy go otwarto, okazało się, że należał on do kapitana Peadboya Fawcetta. Czekała w nich niespodzianka dla brodaczy.

man-1848453_960_720

Marka Captain Fawcett

Odnalezienie kufra po kapitanie Peabodym Fawcecie okazało się dość cennym dziedzictwem po tym dzielnym podróżniku, zwłaszcza dla brodatych mężczyzn. W kufrze bowiem kryły się  mazidła do brody, a co najważniejsze receptury na ich wyrób. Wyszło na jaw, że kapitan pasjonował się dbaniem i modelowaniem włosów. Nikogo już wówczas nie dziwiło, że niezależnie od różnych niebezpieczeństw na morzu, wąsy kapitana zawsze sterczały perfekcyjnie. Na podstawie receptur skrupulatnie odtworzono kosmetyki kapitana. W ten oto sposób narodziła się marka Captain Fawcett, zajmująca się produkcją kosmetyków do włosów i uchodząca za jedną z czołowych marek w tej branży. Inne zaufane marki to: Apothecary 87, Mr Bear Family, Royal Crown, Pomp & Co, Percy Nobleman, Dapper Dan, Reuzel.

 

Olejki od Captain Fawcett

Marka sygnowana nazwiskiem kapitana słynie głównie przez wosk do wąsów Captain Fawcett, ale nie tylko, bo również z perfum, mydeł oraz olejków, które można stosować do pielęgnacji brody, ale i do pielęgnacji fryzury. Olejki dostarczają włosiu witamin i nawilżenia, powodując, że włosy wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Kapitan Peabody Fawcett wykreował receptury dla trzech rodzajów olejków. Private Stock to połączenie cedru, paczuli, palmarosy i pieprzu. Booze & Baccy to mieszanka chmielu, tytoniu, goździków, pomarańczy i tytoniu. The Million Dollar stanowi miksturę z kwiatami i owocami cytrusów, żywicą oraz… płatkami 23-karatowego złota. To prawdziwy dar dla każdego lumberseksualisty.

1 thoughts on “Captain Fawcett – marka kosmetyków do brody z ciekawą historią

  1. Karol 7 grudnia 2020 at 06:20

    Ten kapitan to posta całkowicie fikcyjna

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa