Wypocznij i zrób coś dobrego dla innych. 5 powodów, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę z wolontariatem

[REKLAMA]

Wczasy ‘all inclusive’ to nie opcja dla Ciebie? Interesuje Cię świat w całej swej różnorodności i wolisz aktywniejsze spędzanie czasu? Być może powinieneś w najbliższe wakacje wyjechać na wolontariat? Fundacja dobroczynna ADRA Polska po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznawia jedną ze swoich najciekawszych ofert – możliwość wyjazdu na wycieczkę, która poza radością pomagania i odpoczynkiem pozwoli Ci zmienić perspektywę oraz sprawi, że zaczniesz inaczej spoglądać na swoje życie!

Czym są wycieczki z wolontariatem?

Najprościej pisząc: to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to aktywna forma spędzenia wypoczynku, w ramach której osoba bądź grupa w określonym czasie i formie wspiera lokalną organizację swoimi umiejętnościami, w pozostałym natomiast poznaje odwiedzany kraj oczami jego mieszkańców. Jeżeli zastanawiasz się, co niesie za sobą taka alternatywna forma wypoczynku, oto  5 powodów, dla których (naszym zdaniem) warto wybrać się na wycieczkę z wolontariatem.

  1. Pomaganie potrzebującym

Wolontariat to działanie, które przynosi duży pożytek społeczny i jest realną pomocą dla osób w potrzebie. Pomaganie innym podnosi uczucie własnej wartości i sprawczości, umożliwia zachowanie odpowiedniej perspektywy, ponieważ nie zamykamy się w swojej bańce i uczymy się dostrzegać, jak żyją inni ludzie. To sprawdzona metoda, aby poczuć się lepiej oraz… dobry sposób na urozmaicenie monotonii życia – rekompensata za godziny spędzone w pracy, z której wartościami się nie utożsamiamy.

  1. Poznawanie kultury w innych krajach

Wycieczki z wolontariatem dają Ci unikalną możliwość zajrzenia pod podszewkę innego państwa. Sprawdzenia, co pulsuje w jego „żywej tkance”. Jest to turystyka „świadoma”, którą określić można mianem „post-turystyki”. Co odróżnia ją od tradycyjnego modelu? Przede wszystkim post-turysta wie, że dziedzictwo kulturowe jest utowarowione, jak wszystko inne w rzeczywistości konsumpcji, i w ten sposób zamieniane na atrakcje turystyczne. Przemysł turystyczny często zawłaszcza przestrzeń i redefiniuje znaczenie obiektów kulturowych. Świadomy turysta podróżuje w taki sposób, aby nie odbierać przestrzeni jej mieszkańcom.

  1. Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla turystów

Opieka koordynatora ADRA wiąże się również z innymi udogodnieniami. Dzięki niemu będziesz miał okazję poznać miejsca, których nie znajdziesz w przewodnikach, z dala od oczywistych, komercyjnych punktów na trasach turystycznych. W trakcie wycieczek oferowanych przez ADRA Polska możesz skorzystać z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych, które z pewnością poszerzą twój punkt widzenia.

  1. Lokalna kuchnia

W dobie Tripadvisora znalezienie odpowiedniego miejsca na obiad może nie jest już zmorą podróżujących, my natomiast oferujemy pełne „zanurzenie” w lokalnej kuchni. Czebureki smażone na lokalnym targu? Warieniki lepione i podawane od lat w pobliskiej stołówce?  Sprawdź koniecznie naszą ofertę wycieczki na Ukrainę!

  1. Sprawdzian przed misją humanitarną

Wycieczki z wolontariatem to alternatywa dla osób, które myślą o wyjeździe na misje czy też z pomocą humanitarną. Są krótsze (nie każdy może wyjechać na minimum pół roku), a w ich w trakcie nie angażujemy się jeszcze tak mocno w pomoc oraz misję organizacji. Mogą one stanowić doskonały sprawdzian przed wyjazdem w dłuższą podróż.

Jak to działa?

Aktualna oferta wycieczek dostępna jest pod tym adresem. Jeżeli zainteresowała Cię, któraś z naszych propozycji – skontaktuj się z koordynatorem projektu, z którym ustalisz datę wyjazdu, dokumenty, które musisz zabrać ze sobą, określisz swoje preferencje dotyczące wyjazdu, wycieczek fakultatywnych oraz rodzaj wolontariatu, który Ci odpowiada. Wycieczka na Ukrainę trwa 15 dni, z czego 2 dni poświęcone są na dojazd.

Obecnie ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 przy wjeździe na Ukrainę musisz posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie. Pozostałe informacje dostępne są na stronie MSZ.

O nas

Fundacja ADRA Polska – powstała w 2009 roku dobroczynna organizacja pożytku publicznego. Jest polskim oddziałem międzynarodowej Fundacji ADRA, działającej obecnie w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami. Przykładem działań fundacji w 2020 roku było organizowanie pomocy na rzecz polskich szpitali w pierwszych miesiącach pandemii, zbiórki na rzecz ludzi poszkodowanych przez tajfuny, pomoc humanitarna dla ofiar eksplozji w Bejrucie, pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu o Górski Karabach czy budowa kuchni charytatywnych w Armenii.

Więcej o Fundacji ADRA Polska: www.adra.pl, www.facebook.com/ADRAPolska

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa