Myślisz, że nie umiesz rozstawić namiotu? Sprawdź wersję nadmuchiwaną!
Chciałbyś spędzić kilka dni na świeżym powietrzu, ale myśl o rozkładaniu namiotu skutecznie cię zniechęca? W gąszczu aluminiowych prętów i pałąków można się pogubić, na szczęście i na to jest sposób. Nadmuchiwany namiot wychodzi naprzeciw twoim oczekiwaniom, a jego rozstawianie jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przyjemne.
Kilka minut i gotowe!
Na powierzchni naszego nadmuchiwanego namiotu znajdziemy odkręcany zawór, do którego wtłaczamy powietrze za pomocą pompki. Jak możemy się domyślić, bez pompki się nie obejdzie. Przy zakupie warto się upewnić, czy jej odpowiedni model jest dołączony do naszego zestawu. W większości przypadków tak będzie. Gdyby jednak zdarzyło nam się dokupować pompkę oddzielnie, trzeba wcześniej sprawdzić średnicę zaworu i pod tym kątem dobrać pasujący wariant. Zdążyliśmy już nadmuchać namiot? W takim razie konstrukcję musimy tylko ustabilizować, naciągając linki i przytwierdzając je śledziami do ziemi. Cały ten proces rozbicia namiotu zajmie nam maksymalnie dziesięć minut. Możemy zatem pożegnać się z przedłużającym się główkowaniem, jak prawidłowo ustawić stelaż, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Instrukcja montażu nie będzie nam więcej potrzebna, a zaoszczędzony czas i nerwy przełożą się na dłuższy relaks na kempingu.
Namiot nie do przebicia
Pod względem funkcjonalności i łatwości rozkładania, namiot z pewnością zostawia swoich klasycznych kolegów daleko w tyle. Czy jednak istnieje prawdopodobieństwo, że w dmuchanym stelażu zrobi się dziura i ujdzie z niego całe powietrze? Ryzyko jest naprawdę znikome. Zazwyczaj producenci wzmacniają nadmuchiwaną część dodatkowymi powłokami. Jeżeli chcemy mieć pewność, że będziemy bezpieczni, warto wybrać wariant o jak najwyższej gramaturze materiału, który posiadać będzie gwarancję i atesty jakości. Taki zakup ze względu na swoją wysoką jakość posłuży nam na długie lata. Dla pewności, dobrze będzie również zaopatrzyć się w tak zwany zestaw naprawczy. W jego skład wchodzą między innymi łaty oraz specjalny klej do materiałów turystycznych. Jego koszt jest niewielki, a mając go pod ręką, będziemy mogli spać spokojnie.
Zadbaj o komfort swój i bliskich
Podstawowe i najtańsze modele zapewnią dogodne miejsce do spania czy ochronę przed deszczem. Jednak budząc się o świcie w dusznym namiocie, skutecznie odbierzemy radość i komfort kempingu sobie i innym. Dobrze będzie przyjrzeć się udogodnieniom, które oferują producenci. Jeżeli nie chcemy, aby do wnętrza przedostawały się promienie słoneczne, powinniśmy wybrać wariant z zaciemnieniem. Specjalne tkaniny, z których wykonane są niektóre namioty, zmniejszą temperaturę wewnątrz i sprawią, że namiot nie będzie się nagrzewał. Nie zapomnijmy również sprawdzić, czy zostały we wnętrzu umieszczone specjalne otwory bądź okna wentylacyjne. Warto, aby miały zamocowane dodatkowe moskitiery, które skutecznie izolują nas przed owadami z zewnątrz.
Rozkładając namiot na otwartej przestrzeni, musimy wziąć również pod uwagę anomalie pogodowe, które mogą nas zaskoczyć. Najczęstsze poza opadami są porywiste podmuchy wiatru. Warto się upewnić, że nasz sprzęt to wytrzyma i nie zostanie przy tym narażony na zniszczenia i deformacje. W specyfikacji danego modelu dowiemy się, czy przeszedł on odpowiednie testy, które potwierdzą jego trwałość i wytrzymałość. Otrzymamy też informację na jaką maksymalną siłę wiatru jest on przygotowany. Najtrwalsze z nich będą w stanie przetrwać nawet silny sztorm.