Jak sfinansować wymarzone wakacje?

[REKLAMA]

Po całym roku ciężkiej pracy każdemu należy się chwila odpoczynku. Jednak czasami to budżet domowy nie pozwala na spełnienie marzeń i wyjazd w wybrane przez nas miejsce. W takiej sytuacji mamy dwa rozwiązania. Zrezygnować z wakacji lub znaleźć rozsądny sposób na sfinansowanie urlopu. Jak załatać dziurę w budżecie i wyjechać na beztroski wypoczynek?

Jak Polacy spędzają wakacje w tym roku?

Według informacji udostępnionych w raporcie fly.pl, wśród najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych nadal dominuje Grecja. Z pewnością jest to spowodowane atrakcyjnymi cenami i wyjątkowymi krajobrazami, którymi witają takie wyspy, jak Kreta, Rodos, Korfu czy Zakynthos. Na drugim miejscu znalazła się Turcja. Większość turystów decyduje się na pobyt w hotelach o najwyższych standardach, nie martwiąc się o organizację posiłku czy też czasu wolnego. Trzecią pozycję zajmuje Bułgarią. Ten kierunek obiera wiele rodzin z dziećmi. W dalszej części zestawienia znajdziemy Hiszpanię, Tunezję czy Egipt. Coraz większą popularnością cieszy się również Cypr oraz Czarnogóra. Przyciągają one licznymi walorami turystycznymi oraz słoneczną pogodą.

Jak widać, w zestawieniu dominują odległe kraje, w których pogoda rozpieszcza, a atrakcji turystycznych nie brakuje. Jednak organizacja takiego urlopu to koszt w granicach 1700-2200 zł od osoby.

Czy da się obniżyć koszty wakacji?

Jeżeli w naszym budżecie domowym brakuje pieniędzy na wymarzone wakacje, warto zapoznać się z kilkoma sposobami na zmniejszenie kosztów organizacji urlopu. Pierwszy z nich to oczywiście wcześniejsza rezerwacja transportu. Nie ulega wątpliwości, że czekanie na ostatnią chwilę wiąże się z wysokimi opłatami. Natomiast wiele platform pośredniczących w sprzedaży biletów lotniczych oferuje atrakcyjne, przedterminowe rabaty. Taka sama zasada dotyczy również noclegów. Jednocześnie warto wspomnieć również, że w niektórych przypadkach bardziej opłaca się korzystanie z ofert last-minute. Jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem niedostępności w wybranym przez nas terminie wyjazdu w wymarzone miejsce.

Innym rozwiązaniem będzie wyjazd poza sezonem, jednak w tym przypadku może nas ominąć wiele atrakcji oraz najlepsza pogoda. Jeżeli nie chcemy z tego rezygnować, warto zastanowić się nad różnymi formami finansowania wakacji.

Jak sfinansować wakacje?

Według badań firmy Provident, 19% ankietowanych wyraża chęć zaciągnięcia pożyczki na wakacje. Można twierdzić, że jest to niewielki odsetek. Jednak zauważmy, że nie wszyscy są skłonni do udzielania takich informacji. Bez wątpienia wsparcie finansowe oferowane przez instytucje, takie jak firmy pożyczkowe, może być atrakcyjnym rozwiązaniem. W zależności od sytuacji materialnej mamy do dyspozycji dwa produkty. Jednym z nich jest pożyczka ratalna. Gwarantuje nam ona możliwość dopasowania parametrów zobowiązania do naszych potrzeb. Samodzielnie wybieramy okres kredytowania oraz kwotę. Dzięki temu ograniczamy ryzyko nieterminowej spłaty pożyczki. Dodatkowo rozłożenie większego wydatku w czasie odciąży budżet domowy, który nie odczuje za bardzo dodatkowego zobowiązania.

Ponadto w okresie wakacyjnym wielu pożyczkodawców oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje. Dzięki nim możemy obniżyć koszty spłaty, a tym samym zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Pożycz za darmo i ciesz się z urlopu!

Innym rozwiązaniem może być również złożenie wniosku o chwilówkę. W tej sytuacji jako nowi klienci danej firmy otrzymujemy możliwość skorzystania z oferty RRSO 0%. Oznacza to, że nie poniesiemy żadnych kosztów prowadzenia pożyczki. Jeżeli otrzymaliśmy 1000 zł, oddajemy dokładnie tyle samo. Dzięki temu nie musimy się martwić wysokimi opłatami, a budżet zostanie uszczuplony jedynie o taką kwotę, jaką przeznaczyliśmy na wakacyjną podróż. Jednak decydując się na takie wsparcie finansowe, musimy mieć pewność, że po upływie okresu kredytowania będziemy dysponować odpowiednią kwotą do zwrotu.

Utrudnieniem może być fakt, że termin spłaty w takich ofertach wynosi standardowo 30 dni. Dlatego też będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z tymczasowymi problemami finansowymi lub chcą po prostu przełożyć ten wydatek związany z urlopem na przyszły miesiąc. Jeżeli nie dotrzymamy terminu zawartego w umowie, poniesiemy standardowe koszty pożyczki oraz opłaty związane z przekroczeniem okresu kredytowania. Jednak nie ulega wątpliwości, że spłacając pożyczkę w terminie, mamy szansę na beztroskie wakacje bez dodatkowych kosztów.

Czy Polacy decydują się na wakacje z kredytem?

Oprócz pożyczek pozabankowych mamy do dyspozycji również kredyty gotówkowe, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jednak z danych zgromadzonych przez Związek Banków Polskich wynika, że zaledwie 2% konsumentów decyduje się na sfinansowanie w ten sposób wakacji lub podróży. Mimo to warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. Jeżeli będziemy spłacać kredyt terminowo, możemy nie tylko odciążyć swój budżet, rozkładając duży wydatek na raty, ale również podnieść swoją zdolność kredytową. Podczas obliczania scoringu istotne są zarówno terminowe spłaty, jak i aktywność wnioskodawcy. Jeżeli nie posiadamy zapisu o jakichkolwiek zobowiązaniach wobec instytucji finansowej, nasze szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego maleją. Tak więc, możemy zyskać podwójnie.

Inne źródła finansowania

Nie zapominajmy o innych produktach dostępnych w ofercie banków. Atrakcyjnym rozwiązaniem są również karty kredytowe, które gwarantują okres bezodsetkowy. Jednak w takiej sytuacji należy się pilnować, aby nie narazić się na dodatkowe koszty związane z wypłatą gotówki w bankomatach. Jak widać, możliwości jest wiele. Dlatego warto przemyśleć, czy rezygnacja z wymarzonego wyjazdu, to na pewno najlepsze wyjście.

Artykuł przygotowany przez ekspertów https://pozyczkowy-portal.pl/.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa