Zalety i wady imprez integracyjnych

[REKLAMA]

Dużo się mówi o zaletach wyjazdów i imprez integracyjnych i polskie firmy coraz częściej korzystają z tej formy, wykorzystując wyjazdy na wiele różnych sposobów.

Wyjazd integracyjny może być świetną inwestycją w kadrę, ale też zbytecznym wydatkiem. Wszystko zależy od organizacji i założonych celów.

Kiedy wyjazd integracyjny przynosi wymierne korzyści?

Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny dla firm pozwala na poprawę komunikacji między pracownikami zarówno w poszczególnych zespołach, jak i pomiędzy pracownikami różnych działów i szczebli. Ponadto wyjazdy motywacyjne dla firm są doskonałym sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy i zwiększają lojalność pracowników wobec firmy. Dobrze zorganizowany wyjazd pozwala pracownikom rozluźnić się, pozbyć się stresu, poprawić atmosferę między pracownikami.

Dobrym pomysłem jest też organizacja wyjazdów integracyjnych połączonych z rozwojem kompetencji pracowników. W miłej atmosferze związanej z wyjazdem można przeprowadzić szkolenia, warsztaty bądź też sesje coachingowe. Jeśli w zespole są widoczne jakieś problemy można w ramach wyjazdu zorganizować sesje z psychologiem. Tak przygotowany program wyjazdu wpłynie korzystnie zarówno na całą firmę, jak i na poszczególnych pracowników.

Na co uważać przy organizacji wyjazdu integracyjnego?

Jeśli wyjazd nie będzie odpowiednio zorganizowany, to nie uda się zrealizować celów założonych przez firmę, a w konsekwencji taki wyjazd będzie niepotrzebnym kosztem dla firmy. W trakcie wyjazdu trzeba też uważać, by nie zostały całkowicie zatarte granice w hierarchii pracowniczej. Choć wyjazd ma za zadanie integrować, to może odnieść odwrotny skutek w postaci stworzenia się niezdrowych podziałów czy nawet odtrącenia niektórych osób. Należy też uważać, by mimo rozluźnionej atmosfery nie puściły wszystkie hamulce, bo to jest później przyczyną powstawania plotek, obgadywania, poczucia wstydu i innych niepotrzebnych zachowań oraz emocji. Na szczęście można tego uniknąć mądrze organizując wyjazd integracyjny, najlepiej we współpracy z doświadczonymi firmami eventowymi. Warto także przed wyjazdem ustalić z pracownikami przebieg całej imprezy i zasady, które będą obowiązywać. Dzięki temu nie będzie niedomówień i rozczarowania po żadnej ze stron.

1 thoughts on “Zalety i wady imprez integracyjnych

  1. Anulka 19 marca 2018 at 14:15

    Są dwie szkoły. Jedni pochwalają takie praktyki jako część kształtowania dobrych relacji między pracownikami. Z drugiej strony należy wziąć poprawkę na to że nie każdy upatruje przyjemności w spędzaniu wolnego, prywatnego czasu z osobami z którymi spędza 8 godzin w pracy.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa