Studiuj na Ivy League

[REKLAMA]

Ivy League (Liga Bluszczowa) to grupa 8 prywatnych uniwersytetów badawczych położonych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Uniwersytety wchodzące w skład Ive League uznawane są za najlepsze na świecie.

Do Ligi Bluszczowej należą: Uniwersytet Harvard, Uniwersytet Yale, Uniwersytet Princeton, Uniwersytet Pensylwanii, Uniwersytet Kolumbii, Uniwersytet Cornell, Uniwersytet Dartmouth, Uniwersytet Brown. Nazwę swoją Ivy League zawdzięcza bluszczowi, który porasta budynki uniwersyteckie, zaś wiosenne sadzenie bluszczu stanowi element tradycji uczelni. Poziom nauczania na wszystkich uniwersytetach należy do najwyższych na świecie, ale historia Ivy League związana jest z rywalizacją sportową, a nie poziomem nauczania. Liga Bluszczowa została założona w 1954 roku w wyniku utworzenia konferencji lekkoatletycznej NCAA Division. Uniwersytety z ligi znajdują się w pierwszej dwudziestce najlepszych na świecie. Liga Bluszczowa różniła się od innych konferencji tym, że nie oferowała stypendiów sportowych. Osoby z talentem sportowy traktowane była tak samo, jak inni aplikanci. Aby dostać się na uniwersytet sportowcy musieli wykazać się wyjątkową wiedzą, talentem i postawą.

Jeśli chcesz aplikować na uniwersytet z Ivy League przeczytaj post: Aplikacja na studia w USA. Uczelnie różnią się nieznacznie między sobą, jeśli chodzi o kryteria przyjęć. Ogólnie można jednak przyjąć, że o jedno miejsce stara się 20 kandydatów. Wymagany poziom egzaminu SAT to 1 450/1 550 punktów na 1 600 możliwych. Kandydaci powinni również wykazać się bardzo wysoką średnią ocen. Uczelnie z Ligi Bluszczowej ukończyli między innymi: Barack Obama, Bill Clinton, John F. Kennedy, George Bush, Meryl Streep, Paul Newman, Natalie Portman, Emma Watson, Tom Morello z Rage Against the Machine, Art Garfunkel z duetu Simon&Garfunkel, Jack Kerouack, Allen Ginsberg, Ann Applebaum, Donald Trump, Warren Buffet czy Jeff Bezos. Zachęcamy do spróbowania, w duże cele łatwiej trafić.

Uniwersytet Harvard ukończył również twórca Facebooka Mark Zuckerberg. Postać Mark’a Zuckerberg’a oraz początki jego wynalazku przedstawione są w filmie The Social Network z 2010 roku. Można tam zobaczyć, jak wygląda uniwersytet od środka. Obraz nagrodzony został trzema Oscarami oraz Złotym Globem. Zwróć uwagę na braci bliźniaków Cameron’a i Tyler’a Winklevoss, którzy studiując na Uniwersytecie Harvard współpracują z Markiem i w wolnym czasie przygotowują się do olimpiady w wioślarstwie (dwójki bez sternika). Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zajęli szóste miejsce.

Dziś bracia Winklevoss inwestują w startupy Web 3.0 oraz kryptowaluty. Szacuje się, że ich portfel złożony głównie z Bitcoina (BTC), jest wart 3 miliardy dolarów. Bracia są również właścicielami giełdy kryptowalutowej Gemini oraz funduszu inwestycyjnego Winklevoss Capital Management, którego siedziba mieści się w Flatirion District w New York City. Do wszystkiego doszli sami zaczynając od zera.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa