Nocleg w Nowym Sączu – dlaczego warto
Nowy Sącz to piękne i urokliwie położone miasto w południowej Polsce. Sąsiedztwo gór, Beskid Sądecki i Wyspowy oraz rzek, Dunajec i Kamienica Nawojowska sprawiają, że okolica jest niezwykle malownicza i stanowi doskonałą bazę turystyczną. Położony w centralnym punkcie tego pięknego regionu Nowy Sącz staje się naturalną bazą wypadową do położonych w okolicy atrakcji. Samo miasto również może poszczycić się długą historią, w związku z czym jest w nim co zwiedzać.
Zamek w Nowym Sączu
Miasto Nowy Sącz zostało lokowane już w 1292 roku w wyniku dekretu Wacława II. Przebiegający przez nie szlak handlowy do Węgier, a także przyznane miastu przywileje, wzmogły dynamiczny rozwój tego ośrodka. Wybudowany w latach 1350-1360 przez Kazimierza Wielkiego zamek był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Po dziś dzień w Nowym Sączu można podziwiać ruiny tej historycznej budowli wraz z pozostałościami wybudowanych wówczas fortyfikacji. Do dziś zachowała się jedna z baszt, a mianowicie Baszta Kowalska.
Rynek w Nowym Sączu
Już w 1292 roku, wraz z lokowaniem miasta wytyczony został ogromny rynek. Jego wymiary wynosiły 120 na 160 metrów i do dziś dzień jest jeden z większych rynków w Małopolsce. Większy od niego jest tylko rynek w Krakowie. Na rynku możemy podziwiać wybudowany w 1897 roku Ratusz. Rynek zdobi również piękna, zwarta zabudowa kamienic, która powstała w roku 1894, po wielkim pożarze miasta.
Park Etnograficzny
Sądecki Park Etnograficzny został powołany do życia w roku 1969. Jest to obecnie jeden z największych skansenów Polsce, zajmuje bowiem obszar aż 20 ha. Jest w całości poświęcony historii tych ziem, jej architekturze i kulturze. Tereny te były zamieszkiwane przez cztery grupy etniczne: Łemków Nadpopradzkich, Górali Sądeckich, Podgórzan oraz Lachów Sądeckich. W Sądeckim Parku Etnograficznym możemy podziwiać obiekty związane ze wszystkimi z nich. W Parku Etnograficznym możemy podziwiać nie tylko kompletne zagrody, ale również obiekty tak wyjątkowe jak na przykład pochodzący z XVII wieku szlachecki dwór, czy też datowaną na XVIII wiek cerkiew łemkowską.
Zabytki Nowego Sącza
Nowy Sącz to miasto o bardzo długiej i bogatej historii. W związku z tym znajdziemy w nim znacznie więcej ciekawostek i zabytków, niż kilka opisanych do tej pory. Można się na nie natknąć praktycznie na każdym kroku. Wśród najciekawszych należy wymienić Bazylikę Świętej Małgorzaty, Dom Gotycki, czy też piękny, neogotycki Kościół Kolejowy. To potoczna nazwa Kościoła pw św. Elżbiety. Już samo zwiedzanie Nowego Sącza i jego licznych atrakcji wymusza nocleg, bo zwyczajnie jest ich zbyt wiele na jednodniową rundę. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego jest szukanie go w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę haseł typu „noclegi w Nowym Sączu”, pojawi nam się wiele miejsc. Jednym z nich jest na pewno Villa Beata, która charakteryzuje się miłą i domową atmosferą.
Malownicze okolice Nowego Sącza.
Okolice Nowego Sącza obfitują w przeróżne atrakcje turystyczne. Do najważniejszych należy z pewnością zaliczyć ogromna ilość malowniczych szlaków turystycznych, i to nie tylko lądowych, ale również wodnych. Spływ kajakowy piękną rzeką Dunajec to niezapomniane chwile spędzone w przepięknych i ciągle zmieniających się okolicznościach. W okolicy znajduje się również jezioro Rożnowskie oferujące atrakcje typowe dla pięknie położonego akwenu.