Co zrobić z autem rozbitym w wypadku?

[REKLAMA]

Wakacje coraz bliżej, a to oznacza, że wielu Polaków nie może się już doczekać długo wyczekiwanego urlopu wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Zwłaszcza że i możliwości, jakie otwiera przed nami rynek, są obecnie coraz większe. Obecnie o wakacjach poza granicami kraju pomyśleć może znacznie większa grupa Polaków, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Wielokrotnie w docelowe miejsce Polacy podróżują liniami lotniczymi, ale często lepszy jest samochód. Wówczas taką podróż można połączyć z wycieczką objazdową i zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Niestety, taka podróż może mieć też przykre konsekwencje, jeżeli dojdzie do wypadku czy nawet poważnej awarii pojazdu. Co z nim zrobić?

Naprawiać, czy nie naprawiać?

Samochody wielu Polaków pozostawiają sporo do życzenia. Nie ma w tym nic szczególnego. Trzeba bowiem pamiętać, że z uwagi na problemy finansowe większość nabywa auta z rynku wtórnego. Co gorsza, często mają one nie tyle po kilka, ile kilkanaście lat lub więcej. Logiczne, że taki samochód z reguły nie jest w najlepszym stanie technicznym i podczas dłuższej podróży coś może odmówić w nim posłuszeństwa. Zdarza się, że jest to usterka na tyle poważna, że naprawa nie ma sensu ze względu na wysokie koszta, przekraczające samą wartość pojazdu, jak może to być w przypadku awarii jednostki napędowej.

To samo tyczy się poważniejszych wypadków i kolizji, kiedy to auto wymaga naprawy nie tylko pod kątem mechanicznym, ale również dłuższego pobytu w zakładzie blacharsko-lakierniczym. Przy starszym pojeździe koszty robocizny niemal na pewno przekroczą wartość samochodu. Co zrobić z takim autem? Można je oddać do punktu, gdzie dokonuje się kasacji. Lepszym rozwiązaniem, również z punktu widzenia finansowego, będzie jednak auto skup. Warszawa, Poznań, Wrocław, Białystok – dziś takie skupy znajdują się w wielu miastach Polski. Nie tylko tych największych, czego przykładem jest np. skup aut Żyrardów.

Skup pojazdów uszkodzonych i wypadkowych

Skupy mają to do siebie, że są w stanie odkupić od klienta każdy pojazd, bez względu na jego rodzaj, stan, markę czy model. To ważne, gdyż odkupują one także samochody, które są po kolizjach i wymagają dużego wkładu, aby doprowadzić je do używalności. Oczywiście można przeznaczyć je do złomownia, ale w skupach za auto płacą z reguły więcej, co już samo w sobie jest sporą zaletą.

To nie koniec plusów, ponieważ mniej jest tu także formalności. Sprzedaż na skup, np. skup aut Wołomin, Żyrardów, Piaseczno, Warszawa itp. to jednak nieco lepsze rozwiązanie z uwagi na wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji. Tutaj nie ma takiego obowiązku, choć sprzedaż samochodu trzeba zgłosić. Mając jednak Profil Zaufany, zrobić to można przez Internet w ciągu zaledwie kilku minut. Prawda, że wygodne?

Przypominamy Wam jeszcze, że jeżeli wybieracie się na wakacje własnym środkiem transportu, być może warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Nie tylko samych uczestników, ale również swojego samochodu. AC w razie wypadku czy kradzieży może być bezcenne.

1 thoughts on “Co zrobić z autem rozbitym w wypadku?

  1. Pablopicasso05 8 maja 2019 at 18:33

    Jesli jakies drobne stluczenie to warto wyklepac blache . Z kolei jak duze szkody to loepiej sie zastanowic i przel;iuczyc koszty naprawy . Zawsze mozna sprzedac oddzielnie czesci ktore zachowaly sie w calosci . Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa